Anasayfa »  PROJE  » Numarine ikinci 26XP suyla buluştu

Numarine ikinci 26XP suyla buluştu


Numarine, 26XP Explorer serisinin ikinci yatını denizle buluşturup, teslim etti. Serinin ilk yatı, 2018 yılının başlarında sahibini bulmuştu. Tam deplasmanlı gövde, maksimum stabilite ve uzun seyir menzili sunuyor. Mühendislik işleri Umberto Tagliavini tarafından gerçekleştirilen yatın, dış ve iç mekân tasarımlarında Numarine tasarımcısı Can Yalman imzası var.  

 Numarine, keskin hatlara, özgün açısal pencerelere sahip yatını “modern, hatta fütüristik” olarak tanımlıyor. Geçen yaz üretimine başlanan daha büyük olan 32XP modelinden farklı olarak 26XP, sığ ve küçük koylarda seyir imkânı sunuyor.   26XP'nin bir önemli özelliği de gövde uzunluğunun üçte ikisini kapsayan 16 metrelik bir köprüye ve 5.5 metrelik depolama alanı sağlayan büyük bir garaja sahip olması.

 

Açık bir güneşlenme salonu kıç tarafında yer alırken, ikinci bir konsol ünitesi ve radar direği tarafından yarı kapalı bir yemek alanı bulunuyor. Alt güvertede kıçta,  plaj platformu, açık yemek alanı ve çeşitli açık hava dinlenme alanları yer alıyor. Bir ana süit, iki VIP kabin ve bir ikiz kabin dâhil olmak alt güvertedeki dört kabin 8 misafir ağırlayabiliyor, 3 kişilik mürettebat kadrosu yatta barınabiliyor.

 

Yatta, tam boy pencereleri olan geniş bir ana salon da dâhil olmak üzere çok sayıda sosyal alan ve iç yemek alanı bulunuyor.  Çift MAN 560hp motorlar, maksimum 13.5 knot ve 9 knot ise seyir hızı sunuyor.  Çift jeneratör, uydu anteni, su yapıcı, baş-kıç manevra pervaneleri, flybridge'de vinç ve hidrolik yüzme platformu gibi birçok özellik teknenin standartlar listesinde.

 

Yattaki tüm gürültü ve titreşim seviyelerini azaltmaya yönelik çalışmalar sonunda tekne sahibinin kabinindeki gürültü seviyesi, seyir hızında 55dB düzeyine indirilmiş. Numarine'nin kurucusu ve başkanı Ömer Malaz, “Yeni yat, gerekli sistemlere güç sağlayan lityum-İyon pil sistemi ile 12 saate kadar jeneratörsüz çalışabilen “ sessiz paketimiz ” oldu.  Teknedeki sessizlik, en güzel ada koylarının keyfini çıkarmak ya da deniz kenarında huzur içinde uyumanın anahtarıdır ” diyor.

 

Teknik Özellikleri

Boy: 25,89 m

En: 6.60 m

Ağırlık (tam yük) 74 ton

Yakıt kapasitesi 10.000 lt

Tatlı su kapasitesi 2.000 lt

Pis su kapasitesi 1.000 lt

Gövde uzunluğu: 23.95 m

Motor: 2 adet MAN R6-560 hp @ 2300 rpm

Maksimum hız: 13.5 knot

Seyir hızı: 23 knot

Seyir aralığı: 500 mil