Anasayfa »  Editörden  » Beklenen yat fuarları başlıyor

Beklenen yat fuarları başlıyor


2018 yılının son çeyreğine yaklaşırken tersaneler ve alıcılar, dünyanın en önemli yat fuarlarını, merakla bekliyor. 11 Eylül’de başlayacak, Cannes Yat Festivali’nde geçen yılki rakama ulaşılarak, 600 civarında tekne tanıtılacak,120 tekne fuarda ilk defa sergilenecek. Türk tekne üreticilerinden Alia Yachts, Numarine, Selah Shipyard (Esline) ve Sirena Marine tekne sergileyecek firmalar arasında yer alıyor. Festivale, Numarine iki modeliyle, Sirena Marine ise dört modeliyle katılıyor.

 

Megayatların sergilenmesinde dünyanın en önemli fuar organizasyonu olan Monaco Yacht Show (MYS), 23-26 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. 40’ı yeni, 120 süperyat sergilenecek fuara, Aegean Yacht, Alen Yacht, Mazu Yachts, Sarp Yachts, Tansu Yachts, Turquoıse Yachts marinalardan D-Marin ve West İstanbul Marina fuara katılan firmalar arasında yer alıyor. Turquoıse Yachts bu yıl teslim ettiği 77 metrelik Go isimli süperyatı, Tansu Yachts ise 2017 yılında suya indirdiği 43 metrelik Cyclone’u MYS’da sergileyecek. İki fuarın da Türk tersaneleri beklentileri yönünde geçmesini

diliyoruz.

 

Erken yaşlarda sevdiğin şeylerin ileride mesleğin olması, işini kalbine koyarak çalışmak az insana nasip oluyor. Tanju Kalaycıoğlu bunları yaşayan şanslı insanlardan. Yaptığımız röportajı keyifle okuyacağınıza inanıyorum. Türk ve dünya gündeminde öne çıkan olaylardan derdiğimiz haberleri, sektör firmalarındaki son gelişmeleri dergimizde bulabilirsiniz.

 

Gelecek sayımızda görüşmek dileğiyle…

 

gokhan@boatturkey.net