Anasayfa »  PROJE  » Sirena 85, Sirena Yachts’ın yeni amiral gemisi

Sirena 85, Sirena Yachts’ın yeni amiral gemisi


İnşaası devam eden Sirena 85, 4 ve 5 kabinli iki ayrı versiyon ve iki farklı motor seçeneğiyle piyasaya sunulacak. Yapım aşamasında olan yat, Sirena 64'ün pazardaki başarısı üzerine, daha büyük boy tekne taleplerini karşılamak üzere tasarlanıyor. Dış tasarım ve mühendisliği Cor D Rover,  iç mekânları ise Alman Frers tarafından tasarlanan 85,  gövde özellikleri ve tasarımı açısından küçük kardeşinin bir evrimi.

 

4 ve 5 kabinli iki ayrı versiyonu olan yatın, ana suit seçeneği, özel katlanabilir balkona doğrudan erişim sunuyor. Cor D Rover, yatın tasarımındaki temel fikrin,  açık havayı iç mekâna getirme arzusunun yanında, yatın iç ve dış kısmı arasında bir bütünlük oluşturma hedefinin olduğunu belirtiyor. Gün ışığının, lüks ve konforlu iç mekânları aydınlatması, daha büyük bir yatta olduğunuzu hissetmenizi sağlıyor.

 

İki farklı motor seçeneği bulunan Sirena 85, iki adet 1400 Hp MAN V12 veya opsiyonel olarak   2 adet 1550 Hp MAN V12 motordan gücünü alacak. 25 knotluk maksimum,  10knotluk seyir hızları, 2.500 deniz mili aşan bir menzil sunacak.  5 kabinde 10, 4 kabinde ise 8 misafir ağırlayabilen yatta, 2 mürettebat kabininde 3 kişi görev yapabilecek. CE Kategori A standartlarına göre inşa edilen yatta, plaj kulübüne dönüşebilen garaj ve güneşlenme terasında 10 misafir için yemek alanı bulunuyor.