Anasayfa »  GÜNCEL TÜRKİYE  » MTU Kaptanlar Günü’nde kaptanları ağırladı

MTU Kaptanlar Günü’nde kaptanları ağırladı


Denizcilik sektöründe dünyanın lider motor üreticilerinden olan MTU, yat motoru uygulamalarında güncel teknolojik gelişmeleri ve sezon öncesi koruyucu & önleyici bakım çözümlerini paylaşmak amacıyla yat kaptanlarına yönelik olarak düzenlediği “Geleneksel MTU Kaptanlar Günü” organizasyonunu 4 Nisan 2018 tarihinde Bodrum’ da gerçekleştirdi.Deniz tutkunu misafirleriyle sezona Bodrum’ da “merhaba” diyen MTU Türkiye, etkinliğe katılım gösteren 60 yat kaptanını Genel Müdür Ali Güzel önderliğinde, yönetim, satış sonrası ekibi ve MTU Yat Servisi bayileri ile birlikte ağırladı.

 

MTU Türkiye Genel Müdürü Ali Güzel’ in açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Teknik Operasyon Direktörü Onur Tüter’ in gerçekleştirdiği tanıtımla devam etti. Organizasyon, MTU Satış Sonrası ekibi tarafından aktarılan yat motorları için “Value Care” konsepti bakım çözümleri ve elektronik kontrol sistemlerindeki yenilikler sunumlarıyla ilerledi. MTU motorlara özel bakım önerilerinin sunulduğu toplantıda, motor performansını en üst düzeye çıkararak beklenen çalışma ömrü boyunca yüksek verimlilikte tutulmaları için motorların düzenli bakımlarının önemi vurgulandı.

 

Öğle yemeğinin ardından gerçekleşen ikinci oturumda ise, üç boyutlu simülasyon eşliğinde MTU 4000 Serisi motor ve ana ekipmanları tanıtılarak, bakım uygulamaları hakkında bilgiler verildi. Konuk kaptanların soruları, yorumları ve katkıları ile interaktif ve verimli bir etkinliğe imza atıldı. Toplantıda öne çıkan bir diğer konu ise, katılım sağlayan kaptanların kayıt kartlarını doldurarak, teknelerine ücretsiz muayene hakkı sağlamaları oldu. Etkinliğin sonunda ise kaptanlara isimlerine özel katılım sertifikaları takdim edildi.

 

Aktivite ile ilgili kısa bir açıklama yapan MTU Türkiye Genel Müdürü Ali Güzel, “Geleneksel hale getirdiğimiz Kaptanlar Günü aktivitemiz ile MTU olarak deniz tutkunu kaptanlarımız ile ticari amaç gütmeden, karşılıklı bilgilendirme ve iletişim ortamında beraber olabilmek büyük mutluluk. Kaptanlar Günü’nün tüm paydaşlar açısından her yıl daha da verimli bir aktivite olarak geliştiğini memnuniyetle görüyoruz” dedi. Etkinlik, grup fotoğrafı çekiminin ardından havuz başında verilen kokteyl ile son buldu.